01 Ocak 2009

3Dem Ensemble Konseri

3Dem Ensemble
"Nefs"
Tarih: 10 Ocak 2009
Saat: 14:00
Yer: Dede Efendi Evi
Adres: Hammâmı-zâde İsmail Dede Efendi Evi Cankurtaran Ahırkapı Sk. No:17 Sultanahmet - İstanbul (Armada Oteli Sokağı)
Ücret: Yok


3DEM ENSEMBLE

"Dünden yeni bugünden eski" diyerek çıktıkları yolda Türk müziğinin geleneksel icra anlayışından beslenerek günümüz seslerini üç ud ile yorumluyorlar. Udun var olan icra tarzını bozmadan her formu kendi anlayışı içerisinde icra ederek üç udun mükemmel etkileşimini arıyorlar. Çaldıkları eserlerde teknik olarak ud sazının sınırlarını zorladıkları gibi yeri geldiğinde de udun kendine özgü mistik sedasını duyuruyorlar. Bekir Şahin BALOĞLU, Bilen IŞIKTAŞ, Sami DURAL; bu üç arkadaş 2004 yılında tanıştıkları zaman üçü de sazlarında belli bir yol kat etmişlerdi. Aylar süren müzik çalışmaları aralarındaki dostluğu pekiştirdi ve bu dostluk onlara bir grup kurma fikri verdi.

Kendi müziklerini yaparken zaman zaman Türk müziğine zaman zaman Batı müziğine başvuruyorlar. Bu müziğin tarifi 3Dem'in tınısında gizli.

Dem kelimesinin üç manası vardır. Zaman, kan ve nefes... Yeni demlerle müziğini arayan 3Dem zaman içerisinde 3Dem Ensemble adıyla yeni kanlarla yeni nefeslerle birleşti... Bugün 3Dem Ensemble; perdesiz gitar, klasik gitar ve kopuzu eşliğinde Altuğ Karakaya ile müziğini sizlere sunuyor...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

sana hayranım özgür