28 Mart 2011

sanalmarket

vuhuu. Android için güncelleme çıkmış. Market uygulaması Türkiye'ye açılmış. daha ne olsun. ciscillop oldu telefon. oynayasım var telefonla. iş de var bir sürü tabii

25 Mart 2011

gonzalesenekaldı


neredeyse tam vadedilen gibi

23 Mart 2011

erimişdondurma

ermiş gibi adamım la blogsopani. iki gündür telefonun güncellemesini araştırayım da yapayım diyordum. gerzek Motorola, artık yeni sürümü çıkacak olmasına karşın henüz Android 2.2 güncellemesini yayınlamadığı için telefondan Flash vs gibi şeyleri kullanamıyordum. forumlarda aradım az önce. root moot bir şeyler diyorlar. sonra aramayı değiştirdim abov ne göreyim. Motorola yasal güncelleme yayınlamış. gerçi Türkiye için henüz yayınlanmamış ama onu da ay sonu gibi yayınlayacaklarmış. doğruysa tabii. Arabistan için bile yayınlanmış ama Türkiye'ye yok. yayınlansın artık. teknoloji koştu gitti. daha geçen sene çıkan güncellemeyi yükleyemiyoruz. tüü bize.

işte bu da bulmuş da bunuyora mis gibi bir örnek. daha aylar öncesine kadar kullandığım telefon 256 renk gösteriyordu yalnızca da şimdi yok efendim Flash desteği yokmuş. a osuruklu Özgür'üm benim. ne çabuk havalandın. ananın karnından teknoloji ile doğdun sanki. oldu olacak iki ayda bir gidip telefon değiştir dallamalar gibi.

garbinafaki

Zorunlu garp hizmeti baslamistir. Vatana millete ne olursa olsun.

21 Mart 2011

dedikodunu

Çok fena dedikodular var su aralar ama dedikodu oldugu için buraya yazmak olmaz. O zaman ne diye yazdim bunu bilmiyorum.
Çok fena Levent Yuksel'im geldi zaten yine. Kaliteli adam. Soylerken oynuyor ya resmen, bayiliyorum.

aramazsanaramayar

Telefondaki sik arananlar listesinde çok fena bir çekisme var. 1. sirada Elif açikara onde. 2. sira valideye sabitlenmis ama 3, 4, 5. hemen her aramamda ablam, peder ve Erdem arasinda degistiriliyor. Onlarin ardindan Sureyya Hoca, Sekerim Elif, Orçun ve Ebru Abi kose kapmaca oynuyorlar. Bu iki grup da kendi içinde inanilmaz rekabet ediyor. At yarisi seyreder gibi takip ediyorum listeyi.

14 Mart 2011

renksizrenk

Olan bunca onemli olay varken kalkip su yazdigim icin ne diyeyim bilmiyorum.
Kahverengimsi, haki, kiremit aromali oje kaldirilsin. Cok kotu duruyor ama isin garibi moda midir nedir cok fazla goruyorum. Bu seneye kadar pek rastlamazdim. Algida secicilik baslamamistir herhalde bu renkle ilgili.
Yarin rengin benzerini de eklerin unutmazsam.

07 Mart 2011

boşluktatekbaşına

vay anasını be. çok uzun süredir ilk defa Inbox (1) diye bir şey görüdm Gmail menüsünde.
300 ile 174 arası gidip geliyordu yaklaşık 1-2 yıldır. nihayet gözümü karartıp okumadığım her şeyi sildim.
şimdi olan 1 de unutmayayım diye kendi kendime yolladığım ve 1-2 gün içinde sileceğim bir şey. çok mesudum. tertemiz oldu her yer.
darısı Facebook'un başına.

yollardabulurumbeni

Avcilar-Beylikduzu metrobus calismasi fiilen baslamis artik. Tatilya'nin onune engeller konmus calisma var diye. Bu kadar buyuk avm yatirimi meyvesini veriyor nihayet. Bakalim nasil ve ne zaman olacak

03 Mart 2011

hoyhomoy

Dikkat ettim de genel olarak escinsel veya kadinsi olan erkekler daha mutlu. Niye acaba?
Nerede bir homoseksuel/bol ostorojen gorsem yuzu guluyor, neseli hareketlerde bulunuyor. Bilimsel aciklamasi var midir acaba yoksa tesaduf mu?

02 Mart 2011

dangalakmila

Dangalaklarla dolu bir ulkede yasamak sikiyor bazen. YouTube orneginden sonra bu yaziyi yazdigim Blogspot da aptal kurbani oldu. Zihniyetsiz dangalaklari kiniyorum. Insanlarin kafasi nasil oluyor da bu kadar calismamaya sartlanabiliyor anlamiyorum

01 Mart 2011

bilerek

bileğim yine epey ağrıyor kaç gündür. bir hafta oldu neredeyse. ne yapıp zorladım bilemiyorum. doktorlar da tırt. o kadar gittim. filmler milmler çketiler ettiler ama ı ıh ne olduğunu bulamadılar. atelei dayadı kullan geçer dedi. e tamam ateli takınca eli kımıldatamadığım için üç dört günde geçiyor ama çıkartıp biraz kullanınca yine aynı şey.
yıllardır şınav bile çekmeiyorum avuçlarım yerdeyken. bükemiyorum sağ bileği. kötü şey. çok rahatsız ediyor. rahatsız etmesi acısından değil, kullanamamktan kaynaklanıyor.