24 Ağustos 2012

çiftdanismani

Evleneceklere tavsiyeler listesinin basina her geyiksever "evlenme" ekliyor. Sebebini cozemedim henuz. Yarindan sonra anlarim belki.
Benim simdilik diyebilecegim tek sey eger etrafi dinlemek yerine kendi bildiginizi yapin. Mutlaka oyle yapin. Alisveris zamanindan basliyor bu durum. Vikvik gelince soyle demesin diyerek alisveris yapiyor, ev dosuyorsaniz omur boyu sictiginizin garantsidir. Kendin icin degil misafir icin yasayacaksin demek oluyor.
Nenelerimin dedelerinin babalarinin soyle bir adeti varmis diyerek bir sey dayatiliyorsa ve sacma buldugun halde tamam diyorsan sonraki kisimlari okumayabilirsin zaten. Coktan mala baglamissin demektir. Okusan da zor anlarsin. Yorma kendini.
Eline kina yakilmasini istemiyorsan ama gobek atmak istiyorsan eglenceni yap ama kina yaktirma. Eglenceyi de istemiyorsan onu da yapma. Bak, ogutler bu kadar basit bir mantikla ilerliyor. Eger gun senin gununse tabii ki elalemin dedigi degil senin hissettigin onemli olacak.
Eger birileri istemedigin bir seyi giymeni, takmani istiyorsa yapma. Birak kirilsinlar isterlerse. O aniyi omur boyu canli canli tasiyacak olan sensin.
Yazacak cok sey var daha ama idmana girmemgerek simdi.
Bu dediklerimin hepsini uygyladim mi? Maalesef hayir. Uygulayabildiklerim konusubnda zerre kadar pismanligim yok. Digerleri icin ise keskelerim var cebimde.
Ogut iste. Ister ogut ister unut.
Saygilarimla.

1 yorum:

  1. Kalp kırmanın alemi yok ama bazı işler de kalp kırmadan olmuyor. Olabildiğince, mutlu olsun istediğim kişileri mutlu edecek şekilde halletmeye çalıştım bizim meselede her bişeyi; ama öncelik müstakbel karımdı her zaman, her şeyi onun isteklerine uydurmaya çalıştım. Tabii arada benim isteklerimle çelişen istekleri oldu onun da; bu durumlarda da bulduk bi orta yol.

    Genel olarak dediğin mantık güzel, ama pratikte o iş öyle ol(A)mıyor işte. Hesabı iyi yapmak lazım. Bazı yerde kendi isteğinden geçeceksin, zira sonunda o istediğini yapmış olmanın üzeceği kişilerin üzülmesinin sana vereceği üzüntü, büyük olabiliyor ve o mutluluk o üzüntüyü geçemiyor son hesapta. (Biraz karışık oldu ama sen zeki adamsın, Türkçen de iyi; anlarsın:) )


    Velhasılıkelam, iki düşün bi davran, isteklerinden pişman olabiliyorsun sonunda bazen, veya istemediklerinden...

    YanıtlaSil

sana hayranım özgür