28 Şubat 2012

frijitotesi

Lapa lapa kar yagarken kisa etek ve ince çorap giyip ayazda otobus bekleyen kadina saygi duyarim.
Iç sicakligi nasil dusmusse artik sogugu hissetmiyor bile.
Ayagimdaki postaldan utandim.

22 Şubat 2012

kubur

incecik sakal ve biyik birakan insanlari anlamlandiramiyorum. Agzinin etrafina kalemle yuvarlak çizmis gibi olanlari diyorum. Agzinin orta yerine salincak kuracaksin, sallana sallana...

20 Şubat 2012

polatturat

Uğur Polat güzel adam adam. ne alakaysa az önce Son'u izlerken fark ettim. sesi, duruşu, mimikleri filan adam gibi adam. tanımam kendisini ama delikanlı adammış gibi geliyor. kahvede karşılıklı oturup çay içilebilir cinsten.
Erkan Can da eşlik ederse enfes olur.

yuman

haftasonu Yunan misafirlerimiz vardı.
güzel geçti her şey. aslında çok da güzel geçmedi. abartıyorum şimdi. katılım az oldu.
derslere ve pazar gecesine katılım tatmin etmedi beni. cumartesi gecesi epey kalablıktı gerçi ama pazar gösteri yapan çift için üzüldüm be. çok az kişi vardı gerçekten. 25-30 kişi ancak vardı. keşke kalabalık olsaydı. sevdim ben o çifti. İstanbul'da olsalar görüşürüm, eve davet eder, evlerine giderim yani.
böyle işte. kazasız belasız gelip gittiler.
belki yaza biz gideriz iadei ziyarete.
hele şu haftanın yorgunluğu bir geçsin de.

10 Şubat 2012

medenihal

Istanbul Medeniyet Universitesi diye universite açilmis. Yok artik. Israrla dershane olarak algilamaya çalistim ama bildigin universiteymis.
Herkes universiteli olsun diye...

02 Şubat 2012

beceriksiz

Herhangi bir devlette herhangi bir ordunun basini dusun. Bizdeki genelkurmay baskani mesela. Bu adam darbe mi yapar yoksa darbeye tesebbus mu eder?
Ilkokul zekasina sahip birisi bile bir sozuyle binlerce agir silahli insana hukmedebilen birisinin istedigi gece darbe yapabilecegini gorur.
Iyice cigrindan cikiyor bu suclama isleri. Beni de alirlarsa cikmak icin ugrasirsam namerdim.
Turkiye bundan daha ust kalitede bir tutukevi gormedi herhalde. Silivri'nin egitim kalitesi, entellektuel seviyesi disaridakilerden onlarca kat fazla. Meclisler el kaldirip kafa sallayip kendini yuce adam sanan zatlarla dolu ama tutukevine bakinca tum aydinlar, kafasi calisanlar, konusmaya cesareti olanlar, koyunluktan siyrilmislarla dolu.
Yuzde elli diye diye tanrilastirdilar kendilerini ama yuzde elli tarafindan da istenmediklerini kavrayamiyorlar.
Algi da bir yere kadar tabii.

01 Şubat 2012

duzenliyazi

Imlakurallarinahicuymayanhattamaalesefbilmeyendeleridalariayrimibirliktemiyacazakbilemeyensoruekinibirlesikyazanvirguldenhaberiolmayannasilyazildigindaneminolmadigikelimelerdesozluguacmayatenezzuldahietmeyeninsanlarinyazdiklariniokumakbuyazimiokumayabenziyorinaniyorumkibirazcikolsunyazimkurallarinasaygigosterenherkeseboylegeliyordurbirdebildiginiiddiaedipdeheryazisihatadoluolanlaraheptentiksinerekkocabirkahkahaatiiyorumbendecokbildigimiiddiaetmiyorumhattaeksigiminanilmazfazlaamaneyazikkietrafimdakiencokbilenlerdenbiriyimnekadaraci