30 Ekim 2013

piyango

piyango çıkacaksa çıksın artık.
29 ekim için çok hevesliydim. 7 tane biletin birine bile bir şey çıkmaz mı arkadaş!
hiç olmazsa 5-6 bin çıkar diyordum toplamda. nanay gülüm nanay. amorti bile yok.

08 Ekim 2013

kokusmusanilar

Bir parfum bazen kisiyi degil de bir zamani anlatir.
Cok etkili gormedigin birinin kokusunu duydugunda once onu hatirlarsin dogal olarak ama hemen uzerine tanistigin donemdeki yerler, kisiler, olaylar gelir. Bakarsin kokunun icinde kokunun sahibi kaybolup yerine anilari ve "ulan ne guzel zamanlardi be"yi birakmis.
Oluyor bazen.
Koku cok guzel bir sey. En azindan benim gibi hafizasi baltalilarda bile etkili olan bir sey. Koku hafizam da kor ve nankor olsaydi gecmis diye bir seyim kalmazdi.

02 Ekim 2013

torunçocuk

klasik olmuş laf vardır ya hani "çocuğun olunca sevmeye fırsat bulamıyorsun ama torunun sevgisi ayrı" bunu söyleyenler; gerizekalı mısınız acaba? sevsenize çocuğunuzu. çocuğun olmuş ve sen onu sevmeye vakit ayıramıyorsan, psikolojini ayarlayamıyorsan kusura bakma ama attan ottan ne farkın kalıyor? yok efendim bebek öpülmezmiş. hele sakal bıyık varken yaklaşılmazmış bile. doğduğu, kucağıma aldığım ilk andan beri çılgınlar gibi öpüyorum oğlumu. bir kere olsun bir yeri kızarmadı bile. inanmayacaksınız ama sakalım ve bıyığım da var. vay efendim çocuk ayrı yatmaya alışmalıymış. niye? ben sarılıp uyuyorum. kendi çocuğumu koklayarak uyuyamayacak mıyım? aman efendim sürekli kucağa alınmazmış, arsız olurmuş çocuk. yahu çocuğuma sarılmak istediğimde kucağıma alamayacak mıyım? arkadaşlar, saçma salak şeylere kanıp çocuğunuzu sevmekten mahrum kalmayın. gönlünüzce sevin. varsın sevgi arsızı olsun. sevgi görmedim demesinden yeğdir. her çocuk sevilmeyi hak eder. her ebeveyn sevmeyi hak eder. büyük anne, büyük baba olmayı beklemeyin. o güne kim öle kim kala. mal gibi çocuğunuzu doyasıya sevemeden ölürseniz küfür ederim arkanızdan.