31 Aralık 2013

pamuk

Pamuk öldü.

09 Aralık 2013

piski

Şikayet olarak yazdığım yazıyı buraya da kopyalıyorum.
Haber doğruysa durum mevcut çağı yüz yıl geriden takip etmek oluyor.1. Aşağıda gazeteden kopyaladığım haber doğru mudur?
2. Doğru ise henüz 4 buçuk aylık bebeğimizin altını gelip siz mi temizleyeceksiniz su veremediğiniz esnada?
3. Biberon ve diğer kap kacağını siz mi alıp temizleyip getireceksiniz?
4. Kılık kıyafeti hangi ilçeye götürüp yıkayacaksınız?
5. 30 saat su verememenin afet dönemi haricinde, medeniyetten nasibini almış memleketlerde ne gibi bir bahanesi/açıklaması olabilir?

Haber doğruysa yazıklar olsun. Haber doğru değilse kurumsal kimliğinizi zedeleyen böyle bir habere nasıl müsaade ediyorsunuz?

"İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi'nden yapılan açıklamada, İstanbul'da bazı ilçelere 30 saat süreyle su verilemeyeceği belirtildi.

Açıklamada Arnavutköy, Eyüp, Başakşehir, Bağcılar, Esenler'in bazı bölgeleri ile Küçükçekmece'nin tamamına, 30 saat süreyle su verilemeyeceği ifade edildi.

İSKİ'nin açıklamasına göre, 10 Aralık Salı günü 23.00 ile 12 Aralık Perşembe günü 05.00 saatleri arasında 30 saat süreyle su alamayacak bölgeler şöyle:

"Arnavutköy: M. Fevzi Çakmak, Yavuzselim, Mehmet Akif Ersoy, Nenehatun, Atatürk, İslambey, Haraçcı, Anadolu, Merkez Boğazköy, Boğazköy Atatürk, İstiklal, Hicret, Sazlıbosna, Çilingir, Karlıbayır, Mavigöl, İmrahor, Tayakadın, Zafer, Yeniköy ve Karaburun mahalleleri ile Terkos Cami,

Eyüp: İhsaniye, Işıklar, Akpınar, Odayeri ve Ağaçlı mahalleleri,

Başakşehir: İkitelli Organize Sanayi Bölgesi'nin tamamı, Başakşehir 1, 2, 4, 5. Etaplar, Onurkent, Deprem Konutları ve Oyak Konutları,

Bağcılar: Mahmutbey, Güneşli, 100 Yıl, Göztepe, Fatih, Demirkapı, İstoç, Matbaacılar Sitesi, Oto Center ve Yeni mahalleleri ile Evren Mahallesi'nin bir kısmı,

Esenler: Atışalanı, Oruç Reis ve Turgut Reis mahalleleri,

Küçükçekmece: İlçenin tamamı."