08 Ocak 2016

hazretibaşkan

2007'den beri gidip almadığım kickboks 1. dan siyah kuşak belgemi almak için sınava gittim geçen ay. Çok komik ortammış. TDSF'den daha beter neler olur diye düşünürken orayı görmek değişik geldi.
9'da başlayacak denen sınav saat 1'i geçerken ancak başladı. Sınav için zorunlu olan malzemelerin hiçbirisine bakılmadı. Yalnızca kırmızı alt, beyaz üst ve eldiven yeterli oldu. Onlar olmasa niye yok da denmedi. Git diğer arkadaşından al dediler sadece. Her neyse, olabilir.
Sınav şöyle gerçekleşti; masanın arkasında yanında filan 3-4 kişi var ve 6-8 kişi olarak listeden çağırıyorlar. Sırasıyla fevkalade zor sorular soruyorlar. Benim sorularım ile ilgili olan kısım:
-Merhaba,
+Merhaba
-Kickboks federasyonu hangi yıl kuruldu?
+Boksa bağlı olduğu zamanı saymazsak 2004
-Doğru. Peki, federasyon başkanı kim?
+Salim Kayıcı
-A aa (şaşırdı) yanlış. Sayın Salim Kayıcı dememiz gerekiyor. Eminim sen de biliyorsundur ama heyecandan unutmuşsundur. Federasyon başkanından bahsederken sayın dememiz gerekir.
+(gülmemek için ağız sıkılır)
-Kickboksun renkleri nedir?
+(ne rengi la) Kırmızı beyaz
-Evet. Türkiye'de kırmızı ve beyaz kullanıyoruz. Point fighting müsabakası tatami minderinde mi yapılır ringde mi?
+Minderde
-Doğru. Peki, minderin ölçüleri ne olmalı?
+6x6 metre. Bu ölçü mevcut değilse 8x8 metre.
-Doğru. Teşekkür ederiz.

Diğer arkadaşlara da benzer kalitede sorular sorulduktan sonra haydi şimdi uygulama yapalım deyip kimse ısınmadan, önce model çalışması ardından k1 maç örneği ve sonrasında point fighting maç örneği yaptırılıp geçmiş olsun dilekleri ile gönderdiler.

Şunu da belirteyim, sınav ücretini ödeyip evrakları teslim ettiğimiz sırada yani daha sınav başlamadan önce arkada belgeleri hazırlamaya başlamışlardı.
Laf olsun diye iş yapılır da bu kadarı garip geliyor.
Sabahın 5'inde yola çıkıp o ayazda motorla Bursa'ya gittim. Orada spor salonunda saatlerce bekledim ve bunların sonucunda sadece evrak teslim edip yukarıdaki güzide soruları yanıtlamış oldum. 2, 3 ve 4. dan masaları da daha farklı değildi.

Giderken neler düşünüyordum halbuki. Kondisyonum pek yerinde değil, çok koşturup yormasalar bari, sol döner tekmem biraz zayıf kalıyor, zıplayışlı döner tekme, burgu tekme filan attırırlar mı acaba ne vakittir atmıyorum, vuruş çalışırken barzonun biriyle birbirimize girmesek, vıdıvıdıvıdı...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

sana hayranım özgür